QRM onlarnen ukrain faal cemaatçığa gumanitar yardımda bulundı

December 24, 2022

Onlarnen ukrain faal cemaatçı Ukrainada ‘Fridrih Naumannıñ azatlıq oğrunda fondu’ Temsilciliginiñ destegi ile QRM tarafından amelge keçirilgen ‘Faal cemaatçılarğa ilk ihtiyac gumanitar yardımı. ‘Şok paketi’ programması çerçivesinde gumanitar yardım aldı

 

Onlarnen ukrain faal cemaatçı  Ukrainada ‘Fridrih Naumannıñ azatlıq oğrunda fondu’ Temsilciliginiñ destegi ile QRM tarafından amelge keçirilgen ‘Faal cemaatçılarğa ilk ihtiyac gumanitar yardımı. ‘Şok paketi’ programması çerçivesinde gumanitar yardım aldı.

‘Şok paketi’niñ her birinde ilk ihtiyac şeyler bulunmaqta: yorğan, yastıq, aşayt mahsulatı, savut, şahsiy gigiyena eşyaları, telefonnıñ batareyasını toldurmaq içün Power Bank ve il.

Ukrainada ‘Fridrih Naumannıñ azatlıq oğrunda fondu’ Temsilciliginden ortaqlarımız, taqımımıznıñ azalarına QRM teşebbüsine destek köstergenleri içün ve mezkür programmanı amelge keçirmege yardım etkenleri içün minnetdarlıq bildiremiz.

Şundan da ğayrı, bir şeyge baqmadan çalışmağa, Ukrainanıñ serbestligi, territorial bütünligi oğrunda küreşmege devam etken faal cemaatçılarğa teşekkürlerimizni bildiremiz. QRM-niñ gumanitar yardımı faydalı olur ve faaliyetiñiz diqqatsız qalmağanını kösterir degen ümüttemiz.

 Her şey Ukraina olur!