QRM ve MAU işbirlikke başlay

December 2, 2022

On Friday, December 2, a meeting of representatives of the Crimean Tatar Resource Center and the National Aviation University was held in Kyiv, during which the parties signed a cooperation agreement.

 

Körüşüv ketişatında ocalarnı teşkilãtnıñ esas faaliyet yönelişlerinen tanış ettiler. Körüşüv iştirakçileri studentler ve ocalarnı kelecekte QRM ofisi ile birlikte çalışmaq imkãnlarını muzakere ettiler. Ayrıca, MAU ve QRM esasında bir sıra tedbirlerni birlikte keçirmege teklif etildi.

Milliy universitet ve teşkilãtnıñ işbirligi talebelerge öz bilgilerni amelde işletmege, yañı bilgi ve alışqanlıqlarğa sahip çıqmağa imkãn berir ve gençlerni Ukraina territorial bütünligini tiklemek oğrunda küreşke celp eter.

‘Çeşit zenaatlarğa oquğan studentlerni Qırım, insan haqlarını qoruv, Qırımnı işğalden azat etüv kibi mevzularğa celp etmek bizim içün pek emiyetlidir. Talebeler- ülkemizniñ kelecegidir ve haq, Ukrainanıñ territorial bütünligi oğrunda zorbalıqsız, kreativ küreşi içün bu kibi meselelerni añlamaları pek mühim’,- qayd etti QRM reisi Eskender Bariyev.

Hatırlatamız ki, QRM artıq bir qaç sene devamında Tavriya milliy universiteti ile işbirlik yapmaqta. TMU studentleri QRM-niñ tedbirlerinde faal iştirak emtekteler ve ğalebemizni yaqınlaştıralar.

 İleri daha çoq!