İşğal etilgen Qırımda ekologik-iqlimiy diskriminatsıya haqqında araşatırma taqdim etildi: nasıl keçti

August 3, 2022

On Friday, July 29, at the office of the Mission of the President of Ukraine in the Autonomous Republic of Crimea, a presentation of a study by experts from the Crimean Tatar Resource Center Environmental and climatic discrimination in the occupied Crimea: dimensions and threats was held.

Tedbirge ilmiy iş üzerinde çalışqan taqım azaları, devlet organlarınıñ temsilcileri, faal cemaatçılar, jurnalistler ve digerleri qoşuldılar.

 Hatırlatmağa ister edik ki, QRM bu saada sistemli çalışmaqta. Biz haqlara ekologik teşkilãtlarğa  onlarnen ariza, beyanat, esabat, şikãyet yolladıq. Bu aqta laf etmege devam etmeli ve meseleni halqara cemaatçılıqqa bildirmeli.

Araştırmadan neticelerini ukraina devlet organları, halqara teşkilãtlar da faydalana bilecekler, çünki esabat ingliz tiline de tercime etildi.

Araştırmada iştirak etkenlerge, taqdimde bulanğanlarğa da minnetdarlıq bildiremiz!
Qısqa videonı seyir etmege davet etemiz.

Mezkür araştırma Şvetsıya destegi ile ‘Tiklenüv’(‘Vozrojdeniye’) Halqara fondu tarafından kerçekleştirilgen Ukrainada ekologik siyaset ve advokatsıyanıñ  inkişafı boyunca Teşebbüs çerçivesinde derc etildi