Qırımda başladı..Qırımda da biter!

April 15, 2022

For almost two months now, a full-scale war has been going on, which Russia started on the territory of Ukraine. All Ukrainians were forced to radically change their lives, but in spite of everything, we continue to defend and resist.

Şunı hatırlataq kerek ki, cenk daha 2014 senesi, Rusiye Federatsıyası Qırımnı qanunsız ve izinsiz işğal etkeninde başlağan edi. 8 yıldan berli qarşılıq köstermektemiz. Al-azırda Ukraina halqı daha çoq birleşe. Biz küreştik, küreşmektemiz ve ğalebe qazanmağance küreşmege devam etecekmiz.

Qırımtatar resurs merkezi ukrain halqınıñ milliy ruhu ve birligini kötermek, desteklemek maqsadınen içtimiy ağlarda hücüm başlata. Her kesni, lãqayd qalmağanlarnı bizge qoşulmağa davet etemiz.

Hüçümge qoşulmaq içün nevbetteki areketlerni amelge ketirmek kerek:

1.plakatnı saylañız

2.Metinni kopiyalap, içtimaiy ağlardaki sahifeleriñizde paylaşıñız.

3. tegg vastasınen dostlarıñıznı qayd etiñiz.

4. dostlarıñızğa areketler cedvelini yollap, sizge qoşulmağa teklif etiñiz.

Metin örnegi:

‘Menim adım…. Men ukrainlim ( ya da başqa milletli)

Bugün, Ukraina içün o qadar ağır vaqıtta, vatanımıznıñ territorial bütünligine öz destegimni bildirmege isteyim. Men milliy ruh ve birlikni kötermek ve desteklemek maqsadınen Facebookta QRM hücümine qoşulam. Sayğılı vatandaşlarım, biz mıtlaq duşmanımıznı yeñer ve Ukrainanıñ territorial bütünligini tiklermiz. Unutmañız ki, Qırımda başlandı, Qırımda da bitecek!

Qırım-Ukrainadır!’.

#liberatecrimea