QRM faal cemaatçılarğa gumanitar yardım yolladı

April 10, 2022

The Crimean Tatar Resource Center, with the support of the Friedrich Naumann Foundation for Freedom” in Ukraine, within the framework of the program Primary humanitarian assistance to IDP activists Shock Package, sent humanitarian assistance to Ukrainian public activists who were forced to leave their homes because of the war in Ukraine.

RF Ukrainada cenk başlamasınen onlarnen faal cemaatçı icret etmege mecbur oldı. Olar hepisi tap 2014 senesinden başlap Ukrainanıñ territorial bütünligi ve adaletniñ tiklenilmesi oğrunda küreşte faal iştirak ete ediler. Vaziyetniñ kerginligine baqmadan, bu adamlar, özleri de yardımğa muhtac olğanlarına baqmadan, ğalebemiz içün ğayret etmege devam eteler. Şunıñ içün de QRM olarnı desteklep, gumanitar yardım yolladı.

Her bir yardım paketi eñ kerekli eşyalardan ibaret: yorğan, yastıq, aşayt malları, ilãc, savut, şahsiy şeyler ve ilãhre. Şundan da ğayrı, pakette QRM ‘Azatlıq oğrunda’ yazısı ile futbolka da bar.

Ukrainada ‘Fridrih Naumannıñ serbestlik oğrunda Fondu’ Temsilciliginden ortaqlarımıznı ve ‘Faal cemaatçılarğa ilk gumanitar yardım’ programmasını amelge keçirilmesi üzerinde çalışqan taqımımızğa minnetdarlıq bildiremiz.

Ukraina oğrunda bu qadar ğayret köstergen faal insanlar bar eken, ğalebe qazanacağımızğa inanamız!