Заявление КРЦ в связи с приговором Эрнесу Аметову

30 декабря, 2022

29 грудня 2022 року Південний окружний суд в Ростові-на Дону ухвалив черговий незаконний «вирок»: 11 років позбавлення волі із утриманням в колонії суворого режиму щодо громадянського журналіста Ернеса Аметова, який у вересні 2020 року був виправданий тим самим судом за тими самими звинуваченнями. Тоді це давало сподівання, що на росії можливо ще залишилися крихти правосуддя, але російська каральна система після повномасштабного вторгнення росії на територію України в лютому 2022 року, швидко перекреслила всі сподівання та повторно звинуватила громадянина України Ернеса Аметова у, начебто, «тероризме» (ст. 205.15 КК рф) та «насильственном захвате власти (ст. 278 КК рф).

У перший раз Ернеса Аметова затримали на території окупованого Криму в жовтні 2017 року і майже три роки незаконно тримали у місцях позбавлення волі до вересня 2020 року. Вдруге Ернеса Аметова затримали в Криму навесні 2022 року і с того час він був позбавлений свободи.

Як завжди звинувачення ґрунтувалися на свідченнях «прихованих свідків», висновках заангажованих «експертів», які повністю залежні від російських окупантів, свідченням російських «правоохоронців». Але головне те, що сама «справа» — це грубе порушення норм міжнародного права, яке забороняє застосовувати окупаційне законодавство на окупованих територіях.

Кримськотатарський Ресурсний Центр вважає засудження Ернеса Аметова за нормами російського КК грубим порушенням норм міжнародного права, які забороняють застосовувати окупаційне законодавство на окупованих територіях.

Ми вважаємо, що це рішення є незаконним, політично мотивованим та злочинним. Політика російської федерації на тимчасово окупованих територіях спрямована на залякування та фізичну ізоляцію громадян України, які не згодні з окупацією українських територій і не приховують своє ставлення до окупаційного режиму.

Кримськотатарський Ресурсний Центр висловлює рішучий протест і вимагає скасування злочинного «вироку» та негайного звільнення всіх політичних в’язнів.