У Києві біля КМДА підняли кримськотатарський прапор

26 Червня, 2026

У п’ятницю, 26 червня, в День кримськотатарського прапора, біля Київської міської державної адміністрації (КМДА) урочисто підняли національний кримськотатарський стяг.

У заході взяли участь представники кримськотатарського народу, міської влади, військові та громадськість, зокрема заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олег Куявський, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, член Меджлісу та Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв, юристка КРЦ Людмила Коротких, менеджерки з комунікацій КРЦ Тетяна Савчук і Валентина Манжула та інші.

Ескендер Барієв, відкриваючи захід, нагадав, що сьогодні по всій країні відбуваються урочисті церемонії підняття кримськотатарського національного прапора. За його словами, свою повагу до кримськотатарського народу та його прапора виявляють дипломати, політики та громадські діячі України.

«Сьогодні ми зібрались разом, щоб гордо підняти стяг кримськотатарського народу, підтримати наших співвітчизників в окупованому Криму, які попри переслідування зберігають власну гідність і засвідчити нашу єдність у боротьбі за свободу, справедливість та відновлення територіальної цілісності України», – наголосив Барієв.

Олег Куявський підкреслив важливе значення кримськотатарського прапора у контексті боротьби за право жити на своїй Батьківщині.

«Кримськотатарський прапор є символом незламності, боротьби за свободу та права корінного народу України. Піднімаючи сьогодні цей стяг у серці столиці, ми підтверджуємо: Київ солідарний з кримськотатарським народом», – наголосив він.

Рефат Чубаров наголосив, що сьогодні кримськотатарський національний прапор є символом незмінної вірності кримських татар своїй Батьківщині — Криму, а також уособлює спільну боротьбу українського та кримськотатарського народів за деокупацію півострова і відновлення державного суверенітету України.

«Ми звертаємось з словами підтримки до кримських політв’язнів, які залишаються незламними у неймовірно важких і нелюдських умовах російських вʼязниць. Висловлюємо щирі слова вдячності військовослужбовцям ЗСУ за мужність і самовідданість. Не маю жодних сумнівів, що найближчим часом у звільненому від росії Криму знову і назавжди майорітимуть Державний прапор України та кримськотатарський», — додав він.

Із вітальними словами до учасників заходу також звернулися Заступник Постійної Представниці Президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков, заступник Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Ігор Лоссовський та Голова Київської міської молодіжної ради Єгор Міненко. Вони наголосили на важливості підтримки кримськотатарського народу, збереження його національної ідентичності та спільної боротьби за деокупацію Криму.

Урочисте підняття кримськотатарського прапора в центрі столиці стало ще одним свідченням солідарності України з корінним кримськотатарським народом та незмінної підтримки боротьби за звільнення Криму від російської окупації. Блакитний стяг із золотою тамгою й надалі залишається символом свободи, гідності та віри у повернення українського Криму.

Фото: КРЦ та сайт КМДА