Суд рф засудив громадянку України до 15 років ув’язнення за «державну зраду»

22 Травня, 2026

Краснодарський крайовий суд рф засудив громадянку України до 15 років колонії загального режиму та одного року обмеження волі за звинуваченням у «державній зраді». Про це повідомила пресслужба судів Краснодарського краю рф.

За версією російського слідства, у 2023 році жінка перебувала у Києві, де нібито встановила контакт зі співробітником Служби безпеки України, після чого прибула до тимчасово окупованого Криму та отримала російське громадянство.

У російському суді заявили, що у березні 2024 року жінка нібито виконувала завдання куратора та перебувала у Новоросійську, де за допомогою спеціальних додатків на смартфоні «збирала і передавала» інформацію щодо роботи супутникової системи GPS. Російська сторона стверджує, що ці дані могли бути використані для організації «диверсійно-терористичних актів».

Також суд постановив конфіскувати 40 тисяч рублів та мобільні телефони, які, за версією слідства, використовувалися для передачі інформації.