Канада оголосила про новий пакет санкцій проти росії через незаконну депортацію та примусове переміщення українських дітей. Про це 11 травня під час засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей у Брюсселі повідомила міністерка закордонних справ Канади Аніта Ананд.
Як зазначив уряд Канади, санкції запровадили проти 23 осіб та п’яти організацій, причетних до депортації, примусового переміщення, а також ідеологічного впливу на українських дітей.
В уряді наголосили, що від початку російської агресії у 2014 році тисячі українських дітей були незаконно вивезені до росії або на тимчасово окуповані території України, де зазнавали пропагандистського впливу та мілітаризації.
«Канада закликає російську владу негайно повернути українських дітей до їхніх громад та виконати свої міжнародно-правові зобов’язання. Повернення цих дітей є як гуманітарним імперативом, так і центральним елементом досягнення справедливого та сталого миру в Україні», — йдеться у заяві.
У повідомленні також зазначили, що раніше Канада вже застосувала санкції проти понад 80 осіб і організацій, пов’язаних із незаконним вивезенням українських дітей. Серед них — російська уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова та інші посадовці, причетні до депортації дітей.