Капітан першого рангу у відставці, експерт Центру оборонних стратегій та член Безпекового треку Експертної мережі Кримської платформи Степан Яким’як під час брифінгу напередодні П’ятого міжнародного саміту наголосив, що деокупація Криму має розглядатися у комплексі з іншими тимчасово окупованими територіями України.
Він підкреслив, що мілітаризація окупованого Крим становить небезпеку не лише для України, а й для всієї Європи. На думку експерта, звільнення півострова є питанням виживання українців і ключем до стабільності в Чорноморському регіоні.
«Безпекова складова – це найголовніше зараз. Захоплення росією Криму та боротьба, яка триває, напряму стосуються виживання, права людини та її свободи вибору. Крим — це центр Чорноморського регіону, де переплітаються інтереси багатьох держав», — зазначив Яким’як.
Він також наголосив, що деокупація Криму стане точкою зламу для оборонної системи рф:
«Звільнення Криму стане рубежем, після якого вся нинішня оборона російської федерації посиплеться. Саме тому ми наполягаємо: питання півострова не можна відривати від решти окупованих територій, а будь-які розмови про «спеціальний статус» — неприйнятні».