«Незважаючи на 11 років окупації, спротив у Криму не згасає» – Людмила Коротких

4 Березня, 2025

Юристка Кримськотатарського Ресурсного Центру Людмила Коротких в інтерв’ю Суспільне.Студія нагадала, що одинадцять років тому, 26 лютого 2014 року, в Сімферополі перед будівлею Верховної Ради Автономної Республіки Крим відбувся масовий мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

«Саме цей день став Днем спротиву окупації Криму. Завдяки цьому мітингу тоді не вдалося легітимізувати російське вторгнення», – розповіла юристка Людмила Коротких.

За її словами, після цього спротиву Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію про територіальну цілісність України, яка підтвердила, що жодні так звані «референдуми» не можуть змінити статус Криму.

За 11 років окупації російська влада здійснює масові політичні переслідування на півострові.

«389 людей зазнали кримінального переслідування, з них 238 – представники кримськотатарського народу. Сьогодні у застінках ФСБ, колоніях та СІЗО перебувають 243 особи», – зазначила Коротких.

Окупанти продовжують репресії проти активістів, особливо перед важливими датами.

«Ми бачимо, що перед Днем Незалежності України або Днем кримськотатарського прапора масово роздають попередження про недопущення порушення російського законодавства», – зазначила Коротких.

Крім цього, на початку окупації росія активно застосовувала тактику насильницьких зникнень.

«Доля 24 осіб досі залишається невідомою. Всього за період окупації загинули 60 людей», – повідомила правозахисниця.

Сьогодні основними методами боротьби з незгодними стали незаконні затримання та винесення суворих вироків.

«Росіяни намагаються придушити спротив, але навіть через 11 років окупації він не згасає», – підкреслила Коротких.