За даними «Кримської солідарності», не менше 27 родичів політв’язнів померли, так і не дочекавшись їхнього звільнення. Серед них – батьки, матері, діти.
Сильний стрес, розлука та постійні переживання часто призводять до тяжких хвороб. Наприклад, після обшуків у батька політв’язненої Ірини Данилович, Броніслава Даниловича, виявили онкологічне захворювання. Батько Вадима Бектемирова, Заідін Бектемиров, помер від серцевого нападу, а у матері Енвера Омерова, Зоре Омерової, загострилися хронічні хвороби.
За останні два тижні до цього скорботного списку додалися батько та дідусь політв’язня Аметхана Умерова. Переживати такі втрати у стінах СІЗО особливо болісно.
Ця трагічна статистика наголошує на необхідності активізувати зусилля для звільнення всіх кримських політв’язнів. Тривале очікування має завершитися, і вони повинні повернутися до своїх сімей.
На фото – похорон Нурі Алієва, батька політв’язня Мусліма Алієва, арештованого в 2016 році.
Фото: Taras Ibrahimov