Якби сірководень підіймався, в Чорному морі не було б живності – Євген Хлобистов

21 Лютого, 2024

Експерт Кримськотатарського Ресурсного Центру Євген Хлобистов прокоментував заяву проросійського вченого Сергія Коновалова про те, що в Чорному морі почали знаходити сірководень в прибережній зоні.

Як зазначає експерт, подібний процес просто не є неможливим.

«Сірководень знаходиться на глибині 150-200 метрів, він вище не піднімається. Якби він підіймався, в Чорному морі не було б живності», – повідомляє він.

Зокрема, в новинах російські ЗМІ зазначають, що сірководень міг піднятися в результаті того, що півострів почало відвідувати більше туристів, але це не може бути правдою, оскільки, за офіційними даними, туристичний сезон в Криму вважається провальним.

«Йдеться про зменшення кисню у закритих бухтах. Це взагалі не має жодного відношення до Чорного моря: це коли бухти не мають чіткого активного водообміну з основною водою Чорного моря, там в придонних відкладеннях скорочується кількість кисню, але це завжди буде, якщо це замкнуте водоймище. … Це припущення Сергія Коновалова про те, що поява сірководня в придонному слої закритих бухт може бути», – уточнює він.

Він підтвердив, що ця інформація не несе в собі жодного сенсу.

«Це така мінімальна кількість, яку навіть якщо і знайдуть, це буде стосуватися обмеження або дискомфорту морського дна», – додає він.