70 років тому Крим був переданий до складу УРСР

20 Лютого, 2024

70 років тому, 19 лютого 1954 року, Крим був переданий до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки. Ця подія породила чимало міфів та непорозумінь. Давайте розіб’ємо кілька з них:

Міф 1: Крим був «подарований» Україні.

Правда: Передача Криму була рішенням Верховної Ради Радянського Союзу, яке мало політичні мотиви та ставило за мету зміцнення економічних та культурних зв’язків між республіками СРСР.

Міф 2: Передача Криму була незаконною.

Правда: Рішення про передачу Криму було внутрішньополітичним актом СРСР, який не суперечив Конституції та законам того часу. Більше того, процес приєднання Криму до України тривав не 1 день, а понад пів року і пройшов усі передбачені тодішнім законодавством етапи.

Міф 3: Крим завжди був російським.

Правда: Історично, Крим був населений різними етнічними групами та був під владою різних держав протягом віків. Його статус змінювався від періоду до періоду. За дослідженнями історика Сергія Громенка, з 1783 по 1954 рік Петербург і Москва контролювали Крим, що складає 171 рік. Ураховуючи час окупації, цей період скоротився на 3,5 роки. Таким чином, фактична присутність Росії в Криму становила 168 років або 5,6% від усієї писемної історії Криму, яка охоплює період з IX ст. до н.е. до XXI ст. Результати такого аналізу свідчать про те, що «російський Крим» не виглядає дуже впевнено на фоні існування Кримського ханату (1441–1783 рр.), який існував протягом 342 років.

Сьогодні ми вшановуємо 70-річчя з дня, коли Крим став невід’ємною частиною України. Це нагадує нам про важливість правдивої інформації та відмову від міфів та спекуляцій. Нехай ця річниця стане нагадуванням про нашу єдність та незалежність.

Крим – це Україна!

Так воно було, так воно і буде!