Муфтія Криму заочно судитимуть за активні заклики підтримувати дії рф

4 Квітня, 2023

Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополь направила до суду обвинувачення проти муфтія мусульман Криму Еміралі Аблаєва, який співпрацює з російською владою. Про це повідомляє пресслужба прокуратури у Facebook.

«Виступаючи в низці пропагандистських ЗМІ, так званий муфтій мусульман Криму виправдовував окупацію, транслював «ідеї «русского мира» і позитивно висловлювався з приводу збройної агресії РФ на території України… він засуджував представників кримськотатарського народу, які виступають проти окупації українського півострова, а також вимушено залишили Крим після 2014 року та переїхали на материкову частину України», – говориться у повідомленні.

Аблаєва звинуватили у виправдовуванні, визнанні правомірною та запереченні збройної агресії рф проти України, глорифікації її учасників (ч. 3 ст. 436-2 КК України) та колабораційній діяльність (ч. 6 ст. 111-1 КК України). Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.