Національна спілка журналістів України висловила співчуття політв’язню Руслану Сулейманову у зв’язку із загибеллю його трирічного сина Муси та закликала усіх журналістів виявити в ці дні солідарність із ним та іншими кримськотатарськими громадянськими журналістами, які борються за свободу слова.
“Національна спілка журналістів України висловлює глибокі співчуття родині Сулейманових та вчергове наголошує на незаконності переслідувань кримськотатарських громадянських журналістів із боку окупаційної влади Криму. Закликаємо всіх українських журналістів і наших колег в інших країнах виявити в ці дні солідарність із Русланом Сулеймановим та іншими кримськотатарськими громадянськими журналістами та підтримати їхню боротьбу за свободу слова”, – говориться у повідомленні.
У НСЖУ нагадали, що за свою журналістську діяльність російськими судами переслідується 11 кримськотатарських журналістів – Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Наріман Мемедемінов, Ернес Аметов та Амет Сулейматов.
Нагадаємо, що 24 липня 2020 року в селі Строганівка Сімферопольського району окупованого Криму пропав трирічний кримський татарин Муса Сулейманов. Дитина гралася біля будинку разом зі своєю старшою сестрою і без нагляду дорослих залишилася на 10-15 хвилин, оскільки його маму покликала хвора свекруха. 26 липня 2020 року, через півтори доби активних пошуків, було знайдено тіло хлопчика у вигрібній ямі біля будинку.
.jpg)