Ескендер Барієв, Голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу, виступаючи по пункту 6 «Діалог з корінними народами» на форумі ООН з питань корінних народів, озвучив рекомендації для вирішення проблем корінних народів. Вони включають в себе 6 пунктів.
Ескендер Барієв, Голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу, виступаючи по пункту 6 «Діалог з корінними народами» на форумі ООН з питань корінних народів, озвучив рекомендації для вирішення проблем корінних народів.
Вони включають в себе 6 пунктів:
– Розробити програму по захисту лідерів і правозахисників корінних народів, які переслідуються державою і змушені жити за межами рідної землі;
– Налагодити взаємодію форуму ООН з іншими міжнародними організаціями для синергії в реалізації колективних прав корінних народів;
– Необхідно розробити рекомендації щодо забезпечення безпеки корінних народів в умовах окупації;
– Необхідно ділитися позитивним досвідом держав, які мають національні плани дій;
– Необхідно рекомендувати прийняття плану дій щодо забезпечення прав корінних народів в регіоні ОБСЄ;
– Розробка регіональних адаптаційних планів.
Постійний форум ООН з питань корінних народів – це вищий консультативний орган, який займається питаннями корінних народів, що стосуються економічного і соціального розвитку, культури, навколишнього середовища, освіти, охорони здоров'я і прав людини.
Цілями Постійного форуму є:
1. Надавати Раді, а також програмам, фондам і установам ООН експертну консультативну допомогу і рекомендації з питань корінних народів;
2. Підвищувати рівень обізнаності та сприяти інтеграції та координації діяльності, здійснюваної в рамках системи ООН з питань корінних народів;
3. Розробляти і поширювати інформацію з питань корінних народів.
18-я сесія Постійного форуму ООН з питань корінних народів (UNPFII) буде проводитися з 22 квітня по 3 травня 2019 року за темою "Традиційні знання: набуття, передача і захист".