Кримський політв’язень Аппаз Куртамет вийшов на зв’язок з рідними з колоніїї Псковської області

22 Січня, 2025

Політв’язень Аппаз Куртамет, незаконно засуджений окупантами, вийшов із карантину та наразі перебуває в колонії у Себезькому районі Псковської області, в селищі Сосновий Бор. Про це Кримськотатарському Ресурсному Центру повідомила його мати Айше Куртамет.

Наразі Аппаз Куртамет має можливість телефонувати рідним та навіть здійснювати відеодзвінки.

«Тепер є навіть відеодзвінки, він може телефонувати всім, у кого є російський номер, безпосередньо. Ліміт – 15 хвилин на день, іноді двічі по 15 хвилин», – зазначила Айше Куртамет.

В колонії є можливість навчання, але через політичну статтю Аппазу відмовили у здобутті освіти за спеціальністю програмування.

Окрім, цього він влаштувався на оплачувану роботу, проте його заробіток становить лише 1000 рублів на місяць, що фактично є примусовою працею.

«Аппаз одразу влаштувався на роботу, оплачувана праця становить 1000 рублів на місяць, фактично це безкоштовна робота. Тепер у нього менше часу на саморозвиток – читання книг і вивчення англійської мови можливе лише у вихідні, наприкінці тижня», – підкреслила мати політвʼязня.

За його словами, умови в колонії значно кращі, ніж у попередніх місцях ув’язнення.

«Володимирський централ у порівнянні з колонією – як небо і земля», – наголосила Айше Куртамет.

За словами матері політвʼязня у колонії в Псковській області хоча б можна бувати на свіжому повітрі, а у Володимирі душ був раз на тиждень, жахлива їжа, навіть до туалету водили під конвоєм. Водночас він зазначає, що навіть ті умови були кращими, ніж перебування у кримському СІЗО.

«Пройшовши важкий шлях довжиною у 2,5 роки, тільки зараз стало трохи легше – хоча б є можливість говорити, чути голос рідних і навіть бачитися по відеозв’язку», – зазначила мати політвʼязня.

Аппаз Куртамет оптимістично налаштований і вірить, що не пробуде там довго.

«Він із надією говорить про якнайшвидше завершення війни та вірить, що її кінець буде справедливим для України», – додала Айше Куртамет.

Однак, попри покращення умов, найбільшою несправедливістю залишається сам факт ув’язнення.
Аппазу доводиться відбувати покарання за злочин, якого він не вчиняв. Найкращі роки його молодості вкрадені, і ніхто їх не поверне.

Нагадаємо, що Аппаз Куртамет є наймолодшим кримським політвʼязнем, якого незаконно утримують за ґратами в рф.

Відомо, що 23 липня 2022 року, російські окупанти затримали кримського татарина Аппаза Куртамета за підозрою у начебто фінансуванні терористичної організації за ст. 208 ч. 1 Кримінального кодексу рф.

За версією слідства, він позичив 500 гривень своєму знайомому, який, як дізнався Аппаз після здійснення грошового переказу, служить у батальйоні «Крим». У квітні 2023 року хлопця засудили до 7 років позбавлення волі.

Зазначимо, що звинувачення у цій «справі» ґрунтуються на свідченнях «прихованих свідків» та висновку так званих експертів, які активно співпрацюють із російськими силовиками. Розгляд справи відбувався з грубим порушенням норм міжнародного права.

Кримськотатарський Ресурсний Центр засуджує такі дії з боку рф та вимагає звільнення наймолодшого політв’язня Криму!