Зразок заяви про залучення до провадження як потерпілого

17 мая, 2016

Слідчим відділом Прокуратури Автономної Республіки Крим здійснюється розслідування злочину геноциду проти кримськотатарського народу вчиненого шляхом організації його насильницького переселення та утримання поза історичною батьківщиною у 1944-2016 рр., внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 00005000000000000.

ЗРАЗОК

Прокуратура Автономної Республіки Крим

вул. Різницька 13/15, Київ, 01011

Аліев Алі Аліевіч, громадянина України,

адреса фактичного проживання: Київська обл.,

м. Київ вул. Грушевського буд. 5, кВ. 15

Тел. 063-666-66-66 е-mail: alı@ukr.net

ЗАЯВА

про залучення до провадження як потерпілого

Слідчим відділом Прокуратури Автономної Республіки Крим здійснюється розслідування злочину геноциду проти кримськотатарського народу вчиненого шляхом організації його насильницького переселення та утримання поза історичною батьківщиною у 1944-2016 рр., внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 00005000000000000.

За національністю я є кримським татарином, я народився 01 березня 1983 р. у                             м. Самарканд Узбецької РСР у родині депортованих та проживав там разом з родиною в радянський період до 1991 р. в умовах злочинної депортації мого народу без можливості повернення на історичну батьківщину в Крим. Після розпаду радянської держави я разом із родиною повернувся на історичну Батьківщину в Крим (копія свідоцтва про народження та паспорту додається). Народження та проживання поза історичною батьківщиною, переїзд разом з родиною до Криму з місця примусового поселення депортованих осіб спричинили мені істотну моральну шкоду, а усій моїй родині – істотні моральну та матеріальну шкоду.

До лютого 2014 р. я проживав за адресою вул. Севастопольська, буд. 4, м. Сімферополь, АР Крим та працював електриком у Сімферопольському РЕС у м. Сімферополь АР Крим (копія документів про місце проживання та фах додається). Після початку російської агресії в Криму в лютому 2014 р. через чисельні загрози з боку проросійські налаштованих осіб я з дружиною Алієвою Асіе Асанівною 1987 р.н. та дітьми Алієва Сінавером 2003 р.н. та Алієвої Зерой 2006 р.н. були змушені переїхати до м. Київ де стали на облік як внутрішньо переміщені особи. Через швидкий розвиток подій у лютому 2014 р. та реальну загрозу моєму життю та безпеки моїй дружині з боку представників окупаційної влади РФ у Криму я не маю реальної можливості потрапити в Крим. Через вказані обставини я не зміг звільнитися з місця роботи за встановленим у законодавстві України порядком. (як що процював).

Я досі не можу безпечно відвідувати окуповану АР Крим та серед іншого мирно користуватися моєю приватною власністю, яка там знаходиться, зокрема земельною ділянкою та будинком у м. Сімферополь АР Крим (копії правовстановлюючих документів додаються). Я не можу розпоряджатися цією власністю навіть шляхом її відчуження (адже з точки зору окупаційного законодавства може виникнути проблема мого громадянства під час укладання відповідних угод).

Оскарження дій РФ щодо вказаних питань у національні судові та правоохоронні органи РФ не має практичного значення оскільки РФ вважає відповідні дії власних посадових осіб та органів з агресії, окупації та анексії АР Крим «законними та конституційними». Крім того за законодавством РФ вказані питання віднесено до юрисдикції «судів» та «правоохоронних органів» у окупованому АР Крим які є некомпетентними та за визначенням нелегальними з точки зору міжнародного права та законодавства України.

Вказані порушення серед іншого є дискримінацією мене як етнічного кримського татарина. Кримські татари є корінним народом відповідно до стандартів та практики ООН та визнані у такій якості заявою Верховної Ради України від 20 березня 2014 р. № 1140-VIІ. Забезпечення спеціальних прав корінних народів та їх представників на території традиційного мешкання та відповідні землі, зокрема тих осіб, що раніше зазнали шкоди від насильницького переселення, є спеціальними заходами з виключною метою забезпечення етнічних груп чи окремих осіб, що потребують захисту, який може виявитися необхідним для того, щоб забезпечити таким групам чи особам рівне використання і здійснення прав людини та основних свобод у розумінні ст. 1 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1965 р.

Перелік таких прав для кримських татар закріплено у Декларації ООН про права корінних народів 2007 р. № 61/295, до якої Україна приєдналася заявою № 1140-VIІ. Вищенаведену земельну ділянку мені було надано саме як компенсацію від влади як представнику раніше депортованих з Криму кримських татар, чиї права були обмежені злочином проти людяності – депортацією кримськотатарського народу, що почалася у 1944 р. та досі триває. Фактично окупаційна влада РФ у Криму шляхом вищенаведених обставин унеможливлює ефективне та повноцінне відновлення моїх прав, порушених депортацією, що почалася у 1944 р., та частково відновлених з 1991 р. Україною.

Зважаючи на те, що злочин геноциду проти кримськотатарського народу вчинений шляхом організації його насильницького переселення та утримання поза історичною батьківщиною у 1944-1989 рр., досі не є завершеним через недобровільне залишення значної частки кримськотатарського народу в місцях депортації, через насильницьку протидію добровільній репатріації кримських татар у Крим владою СРСР, РРФСР та УРСР у 1944-1989 рр., через відмову влади Російської Федерації починаючи з 1991 р. сприяти у відновленні прав кримськотатарського народу та через пряму протидію його поверненню окупаційною владою РФ у АР Крим починаючи з березня 2014 р., зокрема через утворення умов неможливості повернення на мою історичну батьківщину мені, як особи, що народилася у місцях депортації, де мої батьки та їх батьки перебували поза власним бажанням, без можливості повернутися до Криму, депортація кримськотатарського народу нанесла особисто мені як фізичній особі пряму істотну протиправну моральну та майнову шкоду; російська агресія проти України та окупація АР Крим унеможливлює відшкодуванню мені цій шкоди законним шляхом.

На підставі вищевикладеного, та керуючись ч. 1-3 ст. 55 КПК України,

прошу:

залучити мене до провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 00000000000000001 як потерпілого про що надати письмове підтвердження за вказаною адресою.

Додатки до заяви на __ арк.:

— свідоцтво про народження (копія);

— паспорт громадянина України (копія);

— свідоцтво про шлюб (копія);

— акт на земельну ділянку (копія);

— свідоцтво про народження Алієва С.А. та Алієвої З.А. (копії);

— свідоцтво власності на дім (копія);

— грамота від Сімфероольського РЕС (копія);

— довідка внутрішньо переміщеної особи (копія)

20 травня 2016 р.                                                                                   Алієв Алі