В оккупированном Крыму продолжают пропагандировать службу в российской армии

25 марта, 2020

Военный комиссариат города Керчь и Ленинского района оккупированного Крыма продолжает пропагандировать службу в российской армии и призывают подростков поступать в высшие военно-учебные заведения. Об этом сообщается на сайте администрации Керчи.

"Військовий комісаріат міста Керч і Ленінського району Республіки Крим продовжує відбір кандидатів — юнаків і дівчат, на вступ до вищих військово-навчальних закладів Міністерства оборони Російської Федерації на навчання курсантами за програмами з повною військово-спеціальною підготовкою", — йдеться в повідомленні.

Російська влада стверджує, що, вступаючи на військову службу за контрактом, "ви вибираєте стабільність, широкі можливості для самореалізації, гідний рівень життя та високий соціальний статус".

Нагадаємо, що в УВКПЛ ООН також відзначали, що Росія, як  держава, що окупує, повинна дотримуватися міжнародне гуманітарне право, яке забороняє примушувати жителів Криму служити в її збройних або допоміжних силах. Будь-який тиск або пропаганда добровільного вступу до армії забороняється.

Представники Кримськотатарського Ресурсного Центру неодноразово на міжнародних майданчиках відзначали, що правовий статус кримчан регулюється IV Женевською конвенцією про захист цивільного населення, а саме статтею 51, яка говорить, що держава, що окупує, не може примушувати кримчан служити в її збройних або допоміжних силах. Будь-який тиск або пропаганда на користь добровільного надходження в армію забороняється. Крім того, в Резолюції ООН по Криму міститься заклик до Росії припинити "практику примусу жителів Криму до служби в збройних або допоміжних силах Російської Федерації, в тому числі за допомогою тиску або пропаганди".