У Польщі затримали російського науковця, причетного до незаконних розкопок в окупованому Криму

12 Грудня, 2025

У Польщі затримали відомого російського вченого та високопоставленого співробітника Ермітажу Олександра Бутягіна, якого Україна підозрює у знищенні та пошкодженні культурної спадщини тимчасово окупованого Криму. Про це повідомило RMF FM.

За інформацією, його затримали співробітники Агентства внутрішньої безпеки у готелі в центрі Варшави.

Україна розшукує науковця за проведення незаконних археологічних робіт на тимчасово окупованій території півострова. Слідство встановило, що після окупації Криму росією Олександр Бутягін, керівник Мірмекійської археологічної експедиції Ермітажу, без будь-яких дозволів від українських органів влади здійснював розкопки на пам’ятці культурної спадщини у Керчі.

Бутягіна підозрюють у знищенні та пошкодженні культурної спадщини тимчасово окупованого Криму. Сума завданих збитків оцінюється більш ніж у 200 мільйонів гривень.

Кримськотатарський Ресурсний Центр підкреслює: усі, хто причетний до злочинів проти культурної спадщини Криму та співпрацює з окупаційною владою, обов’язково понесуть відповідальність!