КРЦ розповів про тенденції поширення фейкової інформації в окупованому Криму про НАТО

19 Вересня, 2022

У понеділок, 19 вересня, Кримськотатарський Ресурсний Центр в інформаційному агентстві «Укрінформ» провів презентацію на тему «Фейки про НАТО в окупованому Криму», під час якої спікери розказали про тенденції поширення фейкової інформації в тимчасово окупованому Криму про НАТО за серпень 2022 року.

Спікери:

Ескендер Барієв – Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, голова управління з правових питань та закордонних справ Меджлісу кримськотатарського народу

Сергій Пархоменко – менеджер Кримськотатарського Ресурсного Центру

Вінета Кляйне – Директор Центру інформації та документації НАТО.

Модератор: Тетяна Подворняк – менеджерка з комунікацій Кримськотатарського Ресурсного Центру

«Нагадаємо, що Кримськотатарський Ресурсний Центр раніше розпочав нову рубрику «НАТО у ЗМІ окупованого Криму», яка має на меті відстеження фейків в тимчасово окупованому Криму про цінності, цілі і поточну діяльність НАТО та спростовування цієї інформації», – розповіла Подворняк.

Менеджерка з комунікацій відзначила, що уже є певні результати кампанії, адже публікації у соцмережах охопила понад 400 тисяч осіб, серед яких значну частину складають жителі Криму.

«У кримських ЗМІ велика частина пропаганди стосується НАТО. рф впродовж років залякувала населення півострова, ототожнюючи альянс із фашизмом. Починаючи з 2014 року російська влада почала відкрито називати НАТО ворогом і звинувачувати його в загрозах. З того моменту рф активно поширює путінську пропаганду, що НАТО виходить на кордони рф, тощо», – зазначив Барієв.

Експерт детально розповів про основні фейки про НАТО в окупованому Криму за серпень 2022 року, а також виділив основні тенденції за серпень:

  1. Російські окупаційні ЗМІ продовжують цілеспрямовано називати політично-військовий альянс НАТО військовим блоком.
  2. РФ все більше переконує свою аудиторію, що воює з НАТО, а не з Україною.
  3. Усі фейки російських ЗМІ були напряму пов’язані із вибухами в Криму.
  4. Російські ЗМІ поширюють фейки, що нібито НАТО керує діями ЗСУ.
  5. НАТО підштовхнув Україну до конфронтації з рф.

 

«Тема НАТО у ЗМІ тимчасово окупованого Криму є однією із ключових. На минулому тижні з’явився фейк, що натівські літаки-розвідники виявлили  місця розташування російських ППО біля Кримської мосту, проте якщо подивитися рух літаків на ресурсі «Flightradar 24», то можна побачити, що шлях літака пролягав далеко від Криму та кримського мосту», – відзначив Сергій Пархоменко.

Пархоменко підкреслив, що серед ЗМІ, які публікують та просувають фейки слід відзначити: кримське відділення видання «РИА Новости», «Комсомольская правда», «Крым 24». Пабліки в телеграмі: «Новости Крыма», «Крымские новости», «Севастополь. Крым. Новости», «Новости Севастополя» тощо.

Вінета Кляйне розповіла про діяльність Центру інформації та документації НАТО, зокрема про спеціалізований вебпортал «Розставимо крапки над і», де говорять про найголовніші російські міфи про НАТО. Вона відзначила важливість цієї діяльності, оскільки пропаганда рф досить активно працює у багатьох країнах.

«Росія активно використовує дезінформацію як свою зброю. Протягом усіх шести місяців повномасштабної війни рф проти України, росія активно розповсюджує фейки про НАТО. Спочатку вони говорили про відкриття військових баз Альянсу на території України та про вигадки про агресію НАТО щодо рф. Але останнім часом ми бачимо все більше спотвореної інформації», – зазначила вона.