Проукраїнський активіст Олег Приходько, якого засудили до 5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з першим роком у в’язниці, відмовився здавати тест на коронавірус для переводу в інше СІЗО. Про це повідомляє “Кримська солідарність”.
"Олега Приходько повинні перевести в інше СІЗО на території Ростовської області, але він відмовляється здати тест на коронавірус, мотивуючи це тим, що звинувачення проти нього як раз було побудовано на незаконному вилученні біоматеріалу, який обманом взяли у нього і нанесли на підкинуту вибухівку, як вважає захист. Переконати його не вдалося навіть присутністю консула на цій процедурі. Дипломат вважає, що його переведуть без здачі аналізу", – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що 8 лютого 2019 року російські силовики провели обшук в будинку проукраїнського активіста Олега Приходька в селі Орехово Сакського району.
9 жовтня 2019 року російські силовики знову увірвалися в будинок Олега Приходька, і викрали його. 10 жовтня в його будинку був проведений обшук, під час якого чоловіка затримали. Також була затримана його дружина Любов Приходько. Активіста звинувачують в "тероризмі" і "виготовленні вибухівки". Жінку затримали як свідка, але пізніше відпустили. 10 жовтня Київський районний "суд" заарештував Олега Приходька до 10 грудня. Пізніше у Приходько незаконно взяли зразки ДНК. Як вважає адвокат Назім Шейхмамбетов, це було зроблено з метою фальсифікації доказів. Політв'язню неодноразово продовжували запобіжний захід. 3 березня, Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону оголосив вирок Олегу Приходьку. Окупанти призначили йому 5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з першим роком в тюрмі.
