Qırımtatar Maaliy Merkezi

Eskender Bariiev: "Bu savaşta, şubesiz, biz mıtlaq ğalebe qazanacamız, çünki birleşip yapqan işimiz – adalet yolunda kureştir"

03.01.2018

Ne yazıq ki, Ana Vatanımız dört yıldan berli işğal altında, biz toqtamay imtianlardan keçemiz, vatandaşlarımız kün-künden represiyalarğa oğray. Bu savaşta, şubesiz, biz mıtlaq ğalebe qazanacamız, çünki birleşip yapqan işimiz – adalet yolunda kureştir! Allah-Taalya ve aqiqat bizim tarafımızda!

Sevgili halqım!

Kün künden Qırımtatar halqı yanıdan doğan kibi oldı. Vatanğa avdet yolunda, balalarımıznın bahtlı kelecegine, ana tıli ve din tiklenilyuvine, öz yurtumızda bahtlı yaşayışqa aqqımız içün kureştıq.

Ne yazıq ki, Ana Vatanımız dört yıldan berli işğal altında, biz toqtamay imtianlardan keçemiz, vatandaşlarımız kün-künden represiyalarğa oğray.

2017 sene tarihta qaldı. Milletımız çoq şeylerge dayandı, namusını, ikmetini ve birligini saqladı. 2017 sene halqımıznın tarihinda, tintüvler, apisler ve zapt etilmeler qaldırdı. Bunınnen beraber, duşmanlarımız 100-den ziyade qırımtatar balalarını babalarından oksüz yapmağa tırışalar. Amma Birleşme Milletler Teşkilyatının General Assambleyası, Halqara mahkemesı ve Avropa parlamentosı muyım tarıhıy qararlarnı çıqardılar. Aynı bu halqara teşkilyatları yuksek derecede olğan öz mucadelelerini kösterdiler.

Avropa devletlerinlerde saylyavlar keçtı ve bu saylyavlar neticesinde adekvat insanlar ğalebe qazandılar.
Sayğılı ve sevgili vatandaşlar!

Bu savaşta, şubesiz, biz mıtlaq ğalebe qazanacamız, çünki birleşip yapqan işimiz – adalet yolunda kureştir! 
Allah-Taalya ve aqiqat bizim tarafımızda!

Men, halqımız ve Vatanımıznın menfaatını qoruğan er keske, can-yurekten teşekkürlerimni bildirem.

Men böyle şerefli ve ulu milletnin evlyadı olğanım içün pek ğururlanam!

Halqım, keçken sınavlar bizlerni quvetleştire! 
2018 yıl qolay olmaycaq. Amma ö bizge indikator kibi olacaq. 
Men çoq inanam ki, kelecek yıl bizlerge buyuk denışmeler bağışlacaq.

Ö, bizni serbestlik, mustaqillik, barışıq ve birlikke ketirecek.

Quvetimiz birlikte ve ikmette!

Devletimizni birlikte tikleycekmiz!